Co zrobić, by dom pięknie pachniał?

Kiedy mieszkanie jest już idealnie urządzone, warto zadbać o to, aby nasz dom pięknie pachniał. W końcu w świeżo pachnących wnętrzach zdecydowanie łatwiej się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. W sklepach dostępna jest bogata oferta standardowych odświeżaczy powietrza, jednak są też inne możliwości dzięki, którym dom będzie pachniał nie tylko pięknie, ale też naturalnie.

Co zrobić, by dom pięknie pachniał? Świece zapachowe

Można by pomyśleć, że świece zapachowe są równie chemiczne, jak i odświeżacze powietrza w aerozolu, nic bardziej mylnego. Na rynku jest dostępny niezwykle szeroki wybór świecz naturalnymi aromatami. Ci, którzy lubią rozwiązania DIY mogą również zrobić je własnoręcznie. Do ich zrobienia będą potrzebne kawałki starych świec, knot zakończony blaszką, miseczki i oczywiście najważniejszy składnik aromat. Można dodać ziarna kawy, posiekaną laskę wanilii lub skórkę z cytryny w zależności od tego, jakie zapach chcemy uzyskać. Kawałki świec należy roztopić na wolnym ogniu, knot wstawić do miseczki i cały czas trzymając go tak, aby był napięty zalewamy naczynie roztopionym woskiem z aromatycznym dodatkiem. Kiedy wosk stwardnieje, można przyciąć knot i wyciągnąć gotową świeczkę.

co_zrobic_by_dom_pięknie_pachniał

zdj: reallyprettyuseful.co.uk

 

Co zrobić, by dom pięknie pachniał? Olejki zapachowe

Jeżeli zależy nam na tym, aby zapach utrzymywał się przez cały dzień, warto zdecydować się na olejki zapachowe. Te umieszczane w buteleczkach z patyczkami nie tylko pięknie pachną, ale również stanowią element dekoracyjny wystroju wnętrza. Podobnie jak w przypadku świec w sklepach znajdziemy dużo gotowych olejków, ale możemy też przygotować go samodzielnie. Wybrane naczynie należy napełnić ok. 170 ml wody, a do tego dodać kilka kropli wybranego przez nas olejku, aby zapach był intensywniejszy, do naczynia dodajemy kilka pałek trzciny.

co_zrobic_by_dom_pięknie_pachniał

 

Co zrobić, by dom pięknie pachniał? Potpourri

Pod tą finezyjną, francuską nazwą kryje się po prostu mieszkanka suszonych kwiatów, owoców i ziół. Po przesypaniu do szerokiej misy potpourri nie tylko będzie pięknie pachniało, ale również wyglądało. Kwiaty z czasem mogą stracić intensywną woń dlatego dobrze je raz na jakiś czas przemieszać oraz dosypać odrobinę świeżych. Oczywiście możemy zrobić mieszankę własnoręcznie, jednak trudno będzie nam uzyskać odpowiedni i intensywny zapach. W tym przypadku lepiej zdecydować się na gotowy produkt.

co_zrobic_by_dom_pięknie_pachniał

 

Dom powinien być spokojnym miejscem wypoczynku, w którym zarówno domownicy, jak i zaproszeni goście będę się dobrze czuć. Zapach domu jest jedną z tych rzeczy, które nasi goście z pewnością zapamiętają, dlatego warto zadbać o to by nasz dom pięknie pachniał. Często sami, dopiero gdy wprowadzimy, któryś z tych aromatycznych elementów zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest by dom pięknie pachniał.

Wpisy, które mogą Cię także zainteresować:

  1. Niezwykłe zastosowania zwykłych rzeczy
  2. 5 zastosowań soli kuchennej
  3. Dekoracje na ścianę, które możesz zrobić sam