Dekoracje na ścianę, które możesz zrobić sam

Dekoracje zdobiące ściany mogą diametralnie zmienić wystrój naszego wnętrza. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest powieszenie obrazów. O tym, jak to robić pisaliśmy jakiś czas temu tutaj, jednak są inne rozwiązania. Dziś podpowiadamy jak w łatwy sposób samodzielnie wykonać dekoracje na ścianę.

 

Dekoracje na ścianę – zdjęcia

Jeżeli chcemy pozostać przy zdjęciach, warto powiesić je w wyjątkowy, dekoracyjny sposób. Prostym, a jednocześnie efektownym rozwiązaniem będzie przybicie do ściany sznurków, układając je w  geometryczną formę. To właśnie na nich będziemy przypinać zdjęcia. Taka konstrukcja pozwoli nam na dodawanie nowych zdjęć, jeżeli zabraknie nam miejsca, wystarczy dodać kolejny sznurek. Ważne, aby do ich przybijania użyć możliwie jak najcieńszych gwózdków, ponieważ będę one wtedy mało widoczne.

Dekoracje na ścianę

zdj. www.buzzfeed.com

 

Dekoracje na ścianę – półka

Choć wydaje się to trudne, możemy również samodzielnie zrobić ozdobną półkę. Co ważne, nie będziemy do tego potrzebować wielu narzędzi, ani drogich materiałów, ponieważ głównym elementem są… patyczki do lodów. Możemy z nich budować dowolne kształty, najprostszym do zrobienia będzie sześciokąt. Patyczki trzeba złączyć ze sobą końcami za pomocą mocnego kleju. Po utworzeniu pożądanego kształtu przyklejamy kolejne warstwy, aż do uzyskania odpowiedniej głębokości półki. Na koniec całość malujemy bejcą lub farbą do drewna.

Dekoracje na ścianę

zdj. www.makeanddocrew.com

 

Dekoracje na ścianę – obraz z pinezek

Kolejną dekoracją, którą bez trudu przygotujemy sami jest obraz z pinezek. Taki rodzaj dekoracji jest nie tylko tani, ale również szybki i łatwy do zrobienia. Czego będziemy potrzebować? Kartonu w dowolnym kolorze, ramya oraz sporeja ilość pinezek. Aby mieć pewność, że uda nam się utworzyć pożądany kształt lub napis najlepiej najpierw narysować go delikatnie ołówkiem. Tak przygotowany szablon uzupełniamy pinezkami. Ważne, aby pinezki zabezpieczyć przed wypadnięciem! Możemy to zrobić zaginając je z tyłu lub wbijając np. w kawałek korka.

Dekoracje na ścianę

zdj. www.makezine.com

 

Dekoracje na ścianę – własny obraz

Jeżeli wolimy tradycyjne dekoracje, a wystrój naszego mieszkania jest minimalistyczny, możemy zrobić swój własny obraz. Oczywiście nie będziemy malować reprodukcji Damy z Łasiczką, ale z geometrycznymi kształtami każdy sobie poradzi. Będziemy potrzebować płótno naciągnięte na ramę,  (bez trudu kupimy je w sklepie malarskim), malarską taśmę klejącą oraz oczywiście farbę i pędzel. Cały wic polega na odpowiednim przyklejeniu pasów z taśmy,. Kiedy  nasz szablon będzie gotowy pozostałe puste pola malujemy farbą. Po jej wyschnięciu delikatnie odklejamy taśmę i obraz gotowy.

Dekoracje na ścianę

zdj. www.asweetafternoon.com

 

Dekoracje na ścianę – napis z włóczki

Inną oryginalną formą dekoracji ściany, którą bez trudu wykonamy sami, może być napis z włóczki. Aby go przygotować, będziemy musieli wyciąć z grubego kartonu szablon z wybranym słowem lub pojedynczą literę, którą chcemy ozdobić naszą ścianę. Wycięty szablon smarujemy klejem, ściśle owijamy włóczką i gotowe! Najlepszym wyborem będzie grubsza włóczka lub sznurek, wtedy napis będzie bardziej trójwymiarowy.

Dekoracje na ścianę

zdj. www.diycandy.com

Własnoręcznie przygotowane dekoracje na ścianę są świetnym pomysłem na spersonalizowanie wnętrza i nadanie mu oryginalnego charakteru. Co ważne wszystkie 5 dekoracji na ścianę, które pokazaliśmy, są łatwe w przygotowaniu i nie wymagają szczególnych zdolności. Warto podjąć próbę i własnoręcznie ozdobić ściany w swoim domu. Też jesteście tego zdania? Pochwalcie się swoimi dekoracjami DIY!

 

 

Wpisy, które mogą Cię także zainteresować:

  1. Jak wieszać obrazy i fotografie
  2. Niezwykłe zastosowania zwykłych rzeczy
  3. Metamorfoza balkonu za grosze