Wisła – perła Beskidów

Czas udać się na południe i odwiedzić jedno z najpopularniejszych, sportowych miast województwa śląskiego! Czas odwiedzić perłę Beskidu!

Te dwie wskazówki chyba wystarczyły, bo pewnie już wiecie, że piszemy o Wiśle! Jednej z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim.

Wisła-Perła-Beskidów

zdj. mercurewisla.pl

Wisła – perła Beskidów

Wisła jest miejscowością górską leżącą w Beskidzie Śląskim, położoną w dolinach takich jak  Jawornik, Głębce, Nowa Osada, Malinka, Czarne, Łabajów, Dziechcinka. Trzeba przyznać, że położenie miasta w szeregu dolin jest naprawdę wyjątkowe i magiczne. Dzięki takiemu położeniu bardzo szybko możemy opuścić gwarne centrum, aby udać się na spacer w stronę  jednej z dolin i cieszyć się przepięknym krajobrazem, w którym przeważają lasy, łąki na zboczach gór i górskie potoki. Spacerowych ścieżek jest tutaj naprawdę wiele. Odwiedzający mają do dyspozycji około 100 km szlaków turystycznych.

wisła-co-robić

Wisła miastem sportowych aktywności

Kiedy przeciętny Polak słyszy słowo “Wisła”, to pierwsza myśl związana z tym miastem jaka przychodzi mu do głowy to Adam Małysz (Mistrz Świata w skokach narciarskich). To nie przypadek, bo miejscowość o której dzisiaj piszemy jest stworzona do uprawiania sportów.

Wisła - atrakcje

zdj. turystyka.wp.pl

Oprócz wspinaczki i spacerów Wisła przyciąga także rowerzystów górskich, a zimą zamienia się w kurort, pełen turystów. Fani białego szaleństwa mają do dyspozycji  trasy dla narciarstwa śladowego i zjazdowego, a także ponad 20 wyciągów narciarskich! W Wiśle  znajduje się również 5 skoczni narciarskich, gdzie trenował nasz Mistrz, a także inni świetni skoczkowie. Zimą sportowych emocji tutaj nie brakuje, a  to właśnie dzięki konkursom w skokach narciarskich.

wisła-skocznia

zdj. aurora.travel.pl

Osoby mieszkające na co dzień w Perle Beskidu na brak nudy także nie mogą narzekać, ponieważ Wisła oferuje im kryte baseny, ścieżki rowerowe, korty tenisowe i liczne boiska. Dodatkowo należy tutaj także wspomnieć o atrakcjach kulturalnych, ponieważ nie brak tutaj licznych Muzeów czy Galerii. Samo centrum miasta – rynek, deptak są niezwykle ciekawe, a w sezonie pełne spacerowiczów.

Wisła miastem nie tylko dla turystów

Dzięki bogatej bazie turystyczno – wypoczynkowej Wisła przyciąga licznych turystów. Trzeba przyznać, że znalezienie tutaj hotelu, pensjonatu czy prywatnej kwatery nie sprawia problemu. Wszystkie atrakcje, o których pisaliśmy  wcześniej sprawiają, że Wisła jest również niezwykle przyjaznym miastem dla rodzin. Rodzice mogą spędzać czas dziećmi na licznych placach zabaw, które pełne są huśtawek, piaskownic i innych atrakcji.

Wisła-centrum-miasta

zdj. wot.wisla.pl

Nie brakuje tutaj parków linowych, ścianek wspinaczkowych, trampolin, wypożyczalni rowerów i hulajnóg, a także boisk. Wiele osób, wybiera również tą miejscowość jako miejsce swojego zamieszkania, gdy przechodzi na emeryturę i chce odpocząć od gwaru miasta.

Co ciekawe cechą charakterystyczną Wisły jest wielowyznaniowość. Mieszkańcy należą do kilkunastu Kościołów i związków wyznaniowych, w przeważającej części protestanckich.

wisła-kościół

zdj. nocowanie.pl

Fakt, że Wisła jest miastem turystycznych mieszkającym stwarza możliwość brania udziału w wielu festiwalach, koncertach, konkursach i innych ciekawych imprezach jak np. Mistrzostwa Świata Drwali. Sama komunikacja sprawia, że łatwo z Wisły zarówno dostać się np. na lotnisko czy pociągami do centrum Katowic czy Gliwic. Poza pociągami kursują także tutaj busy łączące Wisłę z okolicznymi miastami.

Jeśli szukacie mieszkania czy domu w urokliwym miejscu, to Wisła jest odpowiedzią na Wasze poszukiwania.

Jak myślicie o jakich walorach Wisły warto jeszcze wspomnieć?

Wpisy, które mogą Cię także zainteresować:

  1. Zielona Dąbrowa Górnicza
  2. Pszczyna – Perła Górnego Śląska
  3. Bielsko – Biała miasto w górach